Aktualności

Święto Miasta i Gminy Świątniki Górne!

Plakat Święto Miasta i Gminy Świątniki Górne!
Data publikacji: 01 czerwca 2026
6 czerwca 2026r.

Wraz z Centrum Kultury w Świątnikach Górnych zapraszamy na jedno z najważniejszych wydarzeń w roku – Święto Miasta i Gminy Świątniki Górne!   To wyjątkowy czas wspólnego świętowania, spotkań oraz budowania lokalnej wspólnoty. Już 6 czerwca ponownie przyjdzie dzień, w którym tradycja spotyka się z kulturą, muzyką i radością, a mieszkańcy wszystkich pokoleń tworzą razem niepowtarzalną atmosferę  

Tegoroczne obchody rozpoczniemy symbolicznym powrotem do historii i tradycji naszego miasta!   Uroczystym pochodem, prowadzonym przez św. Jadwigę oraz Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą Miasta i Gminy Świątniki Górne, wspólnie przejdziemy na scenę, gdzie nastąpi wyjątkowa inscenizacja przekazania kluczy do miasta Pani Burmistrz Małgorzacie Duży, przygotowana przez Teatr po Latach.   To właśnie ten moment oficjalnie rozpocznie nasze wspólne świętowanie.

Program wydarzenia:
  17:00 – uroczysty pochód św. Jadwigi, przekazanie kluczy do miasta Pani Burmistrz przez Teatr po Latach oraz oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
  18:00 – koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne
  19:00 – spektakl „Ristorante” Teatru na Walizkach 
  20:00 – koncert gwiazdy wieczoru – The Postman – Beatlesi z Polkowic
  21:30 – wspólna zabawa pod gołym niebem z DJ-em Rytmy na Zamówienie

Już od godziny 14:00 czekać będzie na Was mnóstwo wydarzeń i aktywności dla całych rodzin  
Przygotowaliśmy dla Was m.in.:
• atrakcje dla dzieci,
• rodzinną grę terenową z nagrodami,
• strefę gastronomiczną,
• pokazy i wyjątkowe stoisko Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych, gdzie będzie można spotkać prawdziwych kowali,
• pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej związane z bezpieczeństwem.
O 16:00 na scenie wystąpią również uczestnicy nowej grupy działającej w Centrum Kultury – Dziecięcej Kuźni Dźwięku, a także uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Świątnikach Górnych  
Nie zabraknie także wyjątkowych smaków! Podczas święta odbędzie się konkurs kulinarny „Polska Smakuje”, który z pewnością dostarczy wielu inspiracji i emocji, a poczynania uczestników będzie można śledzić na żywo!

To wyjątkowy dzień dla naszej Gminy, nad którym patronat honorowy objęli:
• Wojewoda Małopolski – Krzysztof Jan Klęczar
• Marszałek Województwa Małopolskiego – Łukasz Smółka
• Starosta Krakowski – Elżbieta Burtan

Święto Miasta i Gminy od lat jednoczy mieszkańców, buduje wspomnienia i pokazuje siłę naszej lokalnej społeczności  
Zapraszamy do wspólnego przeżywania tych wyjątkowych chwil – pełnych muzyki, tradycji, wzruszeń i dobrej zabawy.

Do zobaczenia!

Autor: Joanna Znańska
Powrót
`