Gminny Konkurs Recytatorski „W krainie wierszy Marii Konopnickiej”
6 maja 2026 roku w Centrum Kultury w Świątnikach Górnych odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „W krainie wierszy Marii Konopnickiej”, zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Świątnikach Górnych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia.
Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrz Gminy Świątniki Górne Małgorzaty Duży, która ufundowała również nagrody dla uczestników.
W skład jury weszły:
- Małgorzata Duży – Burmistrz Gminy Świątniki Górne,
- Monika Cierni – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Świątnikach Górnych,
- Lilla Waśniowska – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 w Świątnikach Górnych,
- Paulina Michalec – przedstawicielka Rady Rodziców.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Emilia Dygowska – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Świątnikach Górnych,
II miejsce – Alicja Hanusik – Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach,
III miejsce – Adam Stochel – Szkoła Podstawowa w Ochojnie,
Wyróżnienie – Kornelia Szymska – Przedszkole Samorządowe nr 2 w Świątnikach Górnych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok!


