Tajemniczy ogród... Mali Ekolodzy odkrywają świat roślin i owadów.

News details

"Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka..." autor: Karol Darwin

Idąc za powyższym cytatem Gmina Świątniki Górne wraz z placówkami edukacyjnymi z jej terenu będzie realizować zadanie związane z tematem ochrony pszczół.

Gmina podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania „Tajemniczy Ogród… Mali ekolodzy poznają świat roślin i owadów”. Środki na realizację zadania pozyskano w ramach konkursu z zakresu Edukacji Ekologicznej.

Kwota zadania: 20 000,00 zł

Kwota dofinansowania: 17 000,00 zł

Efektem ekologicznym zadania będzie edukacja ekologiczna i propagowanie postaw proekologicznych i zasady zrównoważonego rozwoju

W ramach zadania zostaną zakupione m.in. hotele dla owadów oraz budki lęgowe, które zostaną umieszczone przy placówkach szkolnych i przedszkolnych. Na placu zabaw w Świątnikach Górnych pojawią się tablice edukacyjne. Dodatkowo zostaną przeprowadzone spotkania dzieci z pszczelarzem oraz opracowane zostaną scenariusze lekcji nt. owadów pożytecznych i bioróżnorodności.

Zadanie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie".